Вперше у Запоріжжі відбувся форум «Креативні індустрії – шлях до розвитку»

Форум освіти у виставковому центрі «Козак-Палац» об’єднав цього року спеціалізовану виставку «Ярмарок освіти», форуми «Креативні індустрії – шлях до розвитку» і «Живи та працюй в Україні». Заходи організовані Запорізькою торгово-промисловою палатою, Запорізькою облдержадміністрацією, Запорізькою міською радою, Запорізьким обласним центром зайнятості.

Форум «Креативні індустрії – шлях до розвитку»  вперше відбувся у Запоріжжі. Захід відвідали понад 200 учасників, які представили усі напрями креативної діяльності. До цієї галузі сьогодні прикута особлива увага. Влітку цього року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про культуру». Законодавством визначено креативні індустрії як вид економічної діяльності, метою яких є створення доданої вартості і робочих місць через культурне (мистецьке) та/або креативне вираження. Зокрема, у форумі взяли участь митці та творчі організації, керівники та менеджери театрів, бібліотек, галерей, музеїв, кінотеатрів та концертних залів,  організатори фестивалів, творча молодь. Як зробити творчий проєкт не тільки культурно цінним, але й прибутковим – було цікаво і корисно дізнатися і сьогоднішнім абітурієнтам, які тільки обирають свій власний шлях.

Як творчі ініціативи стають драйвером розвитку регіону, як привернути увагу до бренду з малим бюджетом, як втілити ідею у життя, – ці та інші питання на перехресті творчості, бізнесу, економіки були у центрі обговорення.

Корисною практичною допомогою для учасників стала докладна інформація від спікерів заходу щодо подання заявок і грантів, конкурсних програм Українського культурного фонду 2020.

Зокрема, спікерами заходу виступили програмні менеджери програми «House of Europe» Юрій Кірушка та Юлія Філіп’єва.

Це нова програма, яка фінансується Євросоюзом, – розповідає Юрій Кірушок. – Активна фаза програми розпочалася у жовтні цього року. Вона розрахована на три роки. Буде багато грантових можливостей і програм як для організацій, так і індивідуальних заявників. Сьогодні ми фокусуємось на культурі та креативних індустріях. Але в цілому є шість секторів. Це також освіта, охорона здоров’я, медіа, соціальне підприємництво та молодь.

Окремий тематичний блок був присвячений історіям успіху – захопленням, що стали успішною справою. Своєю історією поділилася і голова громадського об’єднання «Запорізький Колорит» Наталія Бабенко. Вона розповіла про власний досвід створення креативних зон у нашому місті. Зокрема, Наталія Бабенко вивела на новий рівень художній вернісаж на пл. Маяковського у Запоріжжі. Виставки-ярмарки майстрів «Запорізького колориту» можна побачити практично на всіх масових міських заходах. Вони постійні учасники спеціалізованих виставок у ВЦ «Козак-Палац». А ще Наталія – одна з організаторів Всеукраїнського фестивалю консервації.

– Намагаюсь відвідувати креативні форуми, це дуже потрібний захід. Мене зацікавили освітні проєкти фондів. Ми обмінюємось досвідом, мене цікаво послухати інших. Я тут, щоб зрозуміти, в якому напряму рухатись далі.