Вже четвертий рік поспіль Запорізький регіон стає майданчиком для обговорення актуальних тенденцій зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності, налагодження співпраці влади, бізнесу та громад

З метою представлення економічного потенціалу Запорізької області, вивчення міжнародного досвіду та створення ефективного майданчику для висвітлення шляхів інноваційного розвитку регіону 16 – 17 жовтня 2019 року у виставковому центрі «Козак-Палац» проведено ІV міжнародний форум інновацій та кооперації «InCo Forum 2019». Захід організований Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою торгово-промисловою палатою і Торгово-промисловою палатою України.

Зважаючи на постійне прискорення науково-технічного прогресу, основною темою «InCo Forum 2019» цього року обрано інновації. Адже саме інновації – це фактор конкурентоспроможності бізнесу, ефективного розвитку територій і державного управління.

Традиційно, захід об’єднав масштабну пленарну частину (17 жовтня), спеціалізовані панельні дискусії (16 – 17 жовтня) та триденну виставкову експозицію інновацій від промислових, консалтингових, будівельних компаній України (16 – 18 жовтня).

У тематичних секціях та засіданнях загалом взяли участь понад 1500 учасників з різних країн світу (Австрія, Болгарія, Грузія, Латвія, Норвегія, Туреччина, Україна, Франція, Швеція).

Серед спікерів форуму були представлені більше 20 авторитетних представників дипломатичного корпусу (Швеція, Австрія, Норвегія, Грузія), профільних міністерств (Мінекономіки України, МОН України) та міжнародних організацій (Європейський офіс ТПП України, проєкти GIZ та ITC, програма «Eureka»), місцевої влади, провідні інвестори та бізнесмени регіону (NBT, ДТЕК, EuroCape, НІБУЛОН), а також інноваційних організацій та установ (Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, ДП «Укрпромзовнішекспертиза», ГС «Центр розвитку інновацій»).

«InCo Forum-2019» стартував 16 жовтня 2019 року у ВЦ «Козак-Палац» зі спеціалізованою триденною виставкою «Будівництво та енергозбереження», експозицією інновацій від промислових, консалтингових, будівельних компаній України.

16 жовтня відбулася тематична секція «Інновації для ОСББ». Основні акценти – нові фінансові можливості модернізації багатоквартирного будинку, енергоефективні заходи, пільгове кредитування.

17 жовтня відбулось урочисте відкриття дискусійного дня про стратегічне бачення розвитку області, великі інфраструктурні проекти, історії успіху.

У рамках форуму 17.10.2019 проведено три тематичні дискусії:

панельна дискусія 1 «Інновації в промисловості: від ідеї до впровадження» (учасники: представники підприємств регіону, громадських організацій, науковці);

панельна дискусія 2 «Смарт-технології в управлінні підприємствами та територіями» (учасники: представники ОТГ, державних та регіональних органів влади, фахівці підприємств та науковці);

панельна дискусія 3 «Розвиток IT – майбутнє розвитку держави» (учасники: фахівці IT-компаній та фахівці спеціалізованих відділів підприємств, представники ВНЗ, науковці, студенти).

 

Під час форуму було презентовано низку фінансових інструментів для розвитку інноваційного бізнесу, реалізації інноваційних та інвестиційних проектів, підтримки стартапів, розвитку інноваційної та інвестиційної інфраструктури в Україні.

Учасників форуму зацікавили також теми зі smart-управління (підприємство у смартфоні, розвиток смарт-громад, презентація Smart City Zaporizhzhia та ін.).

На інформаційному стендах Запорізької області і міст обласного значення (м. Запоріжжя, м. Мелітополь, м. Бердянськ) можна було ознайомитися з основними інвестиційними проектами регіону, інфраструктурою, іншою довідковою інформацією.